Lütfen reklam engelleyicinizi duraklatın
veya
isminiunuttum.com`u beyaz listeye ekleyerek
sitemize destek olun. Teşekkürler.
TARİHİ KONU - İsmini Unuttum!

TARİHİ KONU

0 oy
İletişim tarihi hakkında sunum yapabileceğim bir konu arıyorum konu iletişimin her tarihi diliminden olabilir dumanla haberleşmeden günümüze gibi arkadaşlarımın aldığı konularıda örnek olarak yazayım ki fikriniz olsun enigma amişler sübliminal mesaj illuminati gibi konular aldılar yardımınıza çok ihtiyacım var
22, Ekim, 2018 Bir Şey Arıyorum kategorisinde Pistolero (1,511 puan) tarafından  soruldu

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

4 Cevaplar

0 oy
 
En İyi Cevap
japon tarihinden bi hikaye var ilgini çekebilecek. kısaca açıklayayım. oda nobunaga'yı duyduysan eğer bilirsin japon stratejist bir dahidir. kız kardeşi oichi'yi nagamasa isimli bir kişiyle evlendirir. nagamasa ilerleyen yıllarda nobunaga'ya ihanet ederek karşı taraftan biriyle ittifak kurar. nobunaga nagamasa'nın kalesini kuşatma altına aldığında tuzağa düştüğünden habersizdir. kayın biraderi karşı tarafla anlaşıp iki cepheden kendisini tuzağa düşürmeyi planlamaktadır. bundan haberdar olan kız kardeşi nobunaga'ya muska benzeri iki tarafındanda bağlanmış bir torba fasulye gönderir. bu aslında iyi şans tılsımı gibi gözüken bir mesajdır. torbanın altını ve üstünü bağlayarak abisine torbada kapana kısılmış bir fare gibisin mesajı göndermiştir. bu mesajı anlayan nobunaga hemen birliklerini geri çekmiştir ve muhtemel bir yenilgiden kurtulmuştur.
24, Ekim, 2018 tocopherly (5,898 puan) tarafından  cevaplandı
27, Ekim, 2018 Pistolero tarafından seçilmiş
+1 Oy
emmin değilim ama belki bu kısa tarihi belgeselin içeriği işinize yarıyabilir 1001 İcat ve Sırlar Kütüphanesi (Türkçe Dublaj)
23, Ekim, 2018 jhonny_cage (16,566 puan) tarafından  cevaplandı
+1 Oy
il yazdığım cevapta sorunuzu dikkatli okuyamamışım sanrım ozaman alexander grahambelin aslında telefonun aslıl mucidi olmadığı bu icadı çaldığına dair belgeleri araştırın derim https://www.egonomik.com/2009/09/telefonu-aslinda-kim-icat-etti/
23, Ekim, 2018 jhonny_cage (16,566 puan) tarafından  cevaplandı
0 oy
Roma duvar gazeteleri, hierogliften fonetiğe geçiş(Fenike alfabesi) gibi konuları inceleyebilirsin. Ya da Ivy LEE, Edward Bernays vb. teorisyenlerle alakalı bir sunum yapabilirsin.
13, Kasım, 2018 taha_vga (1,391 puan) tarafından  cevaplandı
...